18październik2018

18 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Pasje » Dzieciaki na horyzoncie w Kinie Centrum

Dzieciaki na horyzoncie w Kinie Centrum

Majowa odsłona kampanii ,,Dzieciaki na horyzoncie’’ już dziś w sobotę  7 maja w Kinie Centrum, Widzowie zobaczą film ,,Karlsson z dachu’’.di

,,Dzieciaki na horyzoncie’’ są kontynuacją Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Część z filmów pokazywanych na festiwalu trafia do kin w całej Polsce. Co miesiąc w wybranych kilkudziesięciu kinach premierę ma kolejny tytuł dla dzieci w wieku 5–9 lat. ,,Dzieciaki na horyzoncie’’ to kampania mająca na celu promocję kina dla najmłodszych, edukację filmową, promocję filmów, które zdobyły uznanie widzów w krajach, w których powstały i zostały wyróżnione nagrodami na zagranicznych festiwalach. Kampania daje możliwość spotkania z kinem tworzonym z myślą o wrażliwych i mądrych widzach, jakimi są najmłodsi.

Film ,,Karlsson z dachu’’ to norwesko-szwedzki film animowany - kolejna adaptacja popularnej książki Astrid Lindgren. Historia opowiada o wielkiej przyjaźni między Karlssonem, który dzięki śmigłu umieszczonemu na plecach potrafi latać, a siedmioletnim Svante zwanym przez wszystkich Braciszkiem, który nie ma się z kim bawić. Karlsson jest wyjątkowy nie tylko dzięki swojemu śmigłu.  Jak sam twierdzi, jest też najlepszym specjalistą od wszystkiego, a więc również od przygód i psot, w których towarzyszyć mu będzie Braciszek.