infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

środa Styczeń 2, 2019

Ponad rok spędzi w więzieniu 27-letni mieszkaniec Konina, którego w Nowy Rok zatrzymali na autostradzie A-2 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Nie zatrzymał się, bo wiedział, że jest poszukiwany, a ponadto kierował pomimo sądowego zakazu. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego czuwał nad bezpieczeństwem podróżujących autostradą w Nowy Rok, przemieszczając się po A-2 nieoznakowanym BMW. Około 11:30 zauważyli peugeota, którego kierowca swoim wyglądem wzbudził podejrzenia co do stanu trzeźwości. Wyprzedził policyjny radiowóz, następnie policyjne BMW wyprzedziło peugeota. Kierowca był wyraźnie zaniepokojony obserwacją. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę i skontrolować pojazd. Kierowca początkowo zastosował się do poleceń aby zjechać przed punktem poboru opłat, ale nagle zmienił zdanie, wyprzedził radiowóz i zaczął uciekać. Zauważył, że w wyścigu nie ma szans, zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo. Przeskoczył przez ogrodzenie autostrady i biegł dalej w pola. Po kilkuset metrach policjanci dogonili uciekiniera i obezwładnili.

Szybko też ustalili dlaczego uciekał – ciążyły na nim 3 wyroki pozbawienia wolności: 2 po 3 miesiące oraz trzeci – 223 dni. Poza tym 27-latek kierował pomimo sądowego zakazu na 2 lata, więc będąc za kratami odpowie za kolejne przestępstwo i być może pobyt ten się przedłuży, ponieważ kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 3 lat więzienia.

Oprócz tego, że kierowca trafił do policyjnego aresztu, to jeszcze został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 350 zł. Pierwszy za korzystanie z dróg nieprzeznaczonych dla pieszych, czyli bieganie po autostradzie (50 zł), a drugi za zatrzymanie pojazdu na autostradzie w miejscu innym niż wyznaczone (300 zł).

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-bo-byl-poszukiwany">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
5.6
°C
85
%
17
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%
Nadchodzące wydarzenia: