infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Najpiękniejszy stół świąteczny

sobota Grudzień 15, 2018

VI Wielkopolski konkurs na Najpiękniejszy stół świąteczny oraz szkolny konkurs „Potrawy świąteczne” odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Jest to uroczystość, w której udział biorą szkoły z Wielkopolski, organizowana w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”. W tym roku w konkursie na najpiękniejszy stół wzięło udział  6 szkół: ZST z Turku, ZSRCKU z Kościelca, ZSGH z Kalisza, ZS z Liskowa, ZSBiKZ z Konina oraz gospodarze ZSEU z Żychlina. Tematem tegorocznego konkursu była "Wigilia w blasku świec ", dlatego też, na wszystkich stolach królowały świece wprawiające wszystkich w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również tradycyjnych elementów tj. siano, opłatek, Biblia. W tym roku I miejsce po obradach jury  przypadło Sarze Stankiewicz i Laurze Zimnej z ZSEU z Żychlina, II miejsce zajęła Anna Misiak z ZST z Turku, a na trzecim miejscu podium stanęły  dwie szkoły:  ZSRCKU z Kościelca (Daria Woźniak i Weronika Sowińska) oraz ZSGH z Kalisza (Dominika Osiewała i Oliwia Błaszczyk).

Do szkolnego konkursu na potrawę zgłosiło  się aż 32 uczniów  z klas o profilu gastronomicznym. Zaserwowano dania w dwóch kategoriach potraw słodkich i wytrawnych. Mogliśmy  podziwiać i smakować zarówno serniki, pierniki czy makowce ale również ryby pod różnymi postaciami, wspaniałe  pierogi czy makiełki- mówią organizatorzy. W kategorii potraw wytrawnych jury przyznało I miejsce Natalii Malczyk, II miejsce Nicole Raźnej a trzecie Natalii Zajączkowskiej. W daniach  słodkich  na pierwszym miejscu znalazła się potrawa przygotowana przez Natalię Wróblewską, na drugim potrawa Oli Czajkowskiej a na trzecim Agaty Wieczorkiewicz.

 

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/najpiekniejszy-stol-swiateczny">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
8.3
°C
95
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
60
%