infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

MPEC buduje i modernizuje sieć ciepłowniczą

czwartek Kwiecień 4, 2019

Budowa 3,55 km sieci ciepłowniczej, zmodernizowanie 3,96 km sieci – to zadanie realizowane przez MPEC Konin w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MPEC podpisał umowę z wykonawcą. Podpisana umowa jest drugim etapem realizacji robót, na który MPEC – Konin otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura  i Środowisko 2014 – 2020.Celem projektu – jak mówią specjaliści - jest „ograniczenie strat ciepła na przesyle oraz optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego i poprawa jego funkcjonalności hydraulicznej”. Koszt realizacji projektu na okres czterech lat (2018-2021) to ponad 27 mln zł, dofinansowanie wynosi ponad 12 mln zł. Roboty realizowane w roku 2019 obejmą ulice: Kościuszki, Zagórowska, Parowa, Szpitalna (lewobrzeżna część Konina) oraz Bydgoską i Plac Górnika (prawobrzeżna część Konina).

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/mpec-buduje-i-modernizuje-siec-cieplownicza">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
3.3
°C
91
%
37
km/h
3.7
mm
0
cm
89
%
Nadchodzące wydarzenia: