infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Misjonarz opowie o niewolnictwie w Afryce

sobota Czerwiec 22, 2019

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w ramach „Wolni-Niewolni - kampania przeciwko handlowi ludźmi w Afryce” odbędzie się spotkanie z o. Jeanem de Dieu Bukuru. Już jutro ksiądz opowie o problemie niewolnictwa w krajach Afryki.

Pochodzący z Burundi o. Jean de Dieu jako nastolatek na własnej skórze doświadczył koszmaru niewolnictwa. Został wówczas porwany przez rebeliantów wraz z kilkunastoma innymi chłopcami. Podczas krwawej wojny domowej byli zmuszani do pracy niewolniczej. Po tych traumatycznych wydarzeniach, urodzony w 1978 roku mężczyzna, wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Afryki. Misjonarz wygłosi świadectwo podczas homilii na wszystkich niedzielnych mszach odprawianych w bazylice. Kampania Wolni-Niewolni organizowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) Trwa od stycznia do czerwca 2019 r. Jej celem jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci oraz osób dorosłych - ofiar handlu ludźmi w Afryce. Zebrane fundusze będą przekazane dla organizacji HAART Kenya i pozwolą powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/misjonarz-opowie-o-niewolnictwie-w-afryce">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
89
%
19
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: