Polecane:

Zobacz film z pożaru skansenu Bicz z dnia 19.11.2018 !!!

Medyk pokonał SMS Łódź 3:0

niedziela Listopad 4, 2018

Zasłużone zwycięstwo odniosły dziś piłkarki Medyka Konin, chociaż trzeba przyznać, że zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Pomimo bardzo grząskiej murawy, mecz toczył się w bardzo żywym tempie. Obydwie drużyny wykazały się dobrym przygotowaniem motorycznym i stworzyły bardzo ciekawe widowisko. W pierwszej wyrównanej połowie drużyny stworzyły mało 100 procentowych sytuacji do strzelenia gola. Medyk nie wykorzystał jednej, a piłkarki SMS-u dwukrotnie w sytuacji sam na sam zatrzymała Monika Sowalska i na tablicy w przerwie meczu widniał wynik 0:0. Druga połowa to zdecydowana dominacja Medyka Konin. Wynik w 53' otworzyła Natalia Chudzik strzelając rzut karny po faulu na Nikol Kaletce. W 67' po fantastycznej akcji Kaletki, która minęła kilka rywalek i oddała strzał, bramkarka SMS-u zdołała go sparować, ale przy dobitce Natalii Chudzik była już bezradna. W 81' rzut rożny wykonywała Natalia Chudzik próbując bezpośrednio zdobyć bramkę. Piłkę trąciła bramkarka po drodze zahaczając o głowę Olhi Zubczyk, wpadła do bramki i w tym momencie było jasne, że Medyk Konin zainkasuje kolene 3 punkty. Po remisie Czarnych Sosnowiec z Białą Podlaską, KKPK Medyk Konin awansował na 2 miejsce w tabeli ekstraligi. Następny mecz piłkarki Medyka zagrają w środę 7.11 o godz. 13:00 w ramach Pucharu Polski w Szczecinie z tamtejszą Olimpią II, a w Ekstralidze 17.11 wyjadą do Katowic na mecz z GKS. Zakończenie sezonu w Koninie odbędzie się 24.11 o godz. 10:30, podejmować będziemy Polonię Poznań. Serdecznie już dziś zapraszamy.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska (46' Natalia Pakulska).

UKS SMS Łódź: Kinga Ptaszek - Magdalena Dragunowicz, Klaudia Jedlińska, Nikola Karczewska (82' Kinga Molenda), Daria Kurzawa, Jurina Enjo, Paulina Filipczak (71' Maja Osińska), Kasandra Parczewska, Nadia Stanovic (56' Anita Turkiewicz), Olha Zubczyk, Adriana Achcińska.

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 3:0

Bramki: 53', 67' Natalia Chudzik, 81' Olha Zubczyk (sam.)