infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Magiczna Kolęda Wdzięcznych Serc

wtorek Grudzień 24, 2019

Owacjami na stojąco i bisami zakończył się Koncert Bożonarodzeniowy ,,Kolęda wdzięcznych serc” przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz zespół Szymona Wieczorkiewicza.

Pomysłodawcą koncertu była dyrektor MDK Lucyna Lenard Woźniak oraz Sylwia Dziardziel, która również pełniła funkcję koordynatora projektu, natomiast kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji Szymon Wieczorkiewicz. Jego zespół muzyczny zrzesza młodych adeptów muzyki jazzowej z miasta oraz regionu uczęszczających do konińskiej szkoły muzycznej. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy młodym artystom z MDK towarzyszyła orkiestra. Był to dla nich sprawdzian umiejętności. Młodzi artyści zaprezentowali podczas koncertu najsłynniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz utwory o charakterze świątecznym współczesnych artystów polskiej sceny muzycznej w zupełnie nowych aranżacjach.
foto: M.Jurgielewicz
Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/magiczna-koleda-wdziecznych-serc">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
3.3
°C
91
%
14
km/h
0.1
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: