25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Wystawy i plenery » Wernisaż fotografii Dariusza Zatoki „Imperium imitacji”

Wernisaż fotografii Dariusza Zatoki „Imperium imitacji”

Zapraszamy na wernisaż fotografii Dariusza Zatoki w dniu 4 kwietnia, godz. 18.00, Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie.

11

Wystawa do 3 maja

„Imperium imitacji” stanowi ciekawy wariant wizualizacji myśli francuskiego filozofa kultury Jeana Baudrillarda dotyczącej pozoru rzeczywistości i jej coraz  bardziej sztucznego charakteru. Jak mówi autor fotografii, ten idealnie imitujący naturę świat  budzi w nas klaustrofobiczny strach przed utratą tego, co dała  nam ona sama. Dzisiaj tylko w pewnej  części natura staje się wzorcem  do otrzymania tzw. Ideału. Samo pojęcie ideału zanika, a jego obraz redefiniuje się. Wszelkie granice i podziały  rozpływają  się na naszych oczach, tym samym następuje nieuchronna fatalność rzeczy, popadanie w złudzenia i szaleńczy rozwój technologii.

Dariusz Zatoka - w latach 1999-2005 studia na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), m.in. w  pracowni Działań Performatywnych i Multimedialnych prof. Izabelli Gustowskiej, w pracowni Fotografii Intermedialnej prof. Krzysztofa J. Baranowskiego oraz w pracowni Ilustracji Wydawniczej prof. Mirosława Adamczyka.

W 2004 r. pobyt stypendialny w Université Rennes 2, Département Arts Plastiques.

W 2005 r. dyplom z wyróżnieniem z zakresu Komunikacji Wizualnej w pracowni Ilustracji Wydawniczej prof. Mirosława Adamczyka.

Zajmuje się działaniami medialnymi, fotografią, rysunkiem oraz projektowaniem graficznym. Liczne publikacje w wydawnictwach.

www.dariuszzatoka.blogspot.com

Wystawa zorganizowana we współpracy z Galerią Nowa w Poznaniu.

 

11.jpg10.jpg7.jpg8.jpg