19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Wystawy i plenery » Startuje Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2014

Startuje Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2014

Od jutra rusza Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej, który składa się z trzech części: konkursu przedstawień jasełkowych, śpiewania kolęd i konkursu na wykonanie najpiękniejszej szopki betlejemskiej.BN pla

 

 Projekt ANIOŁY rozpoczął się w grudniu 2013 r. wystawą szopek w klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie. Ekspozycję można oglądać do 31 stycznia, kiedy to nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (godz. 12.00). Pozostałe konkursy składają się z dwóch etapów: kwalifikacji na podstawie nadesłanych prezentacji na płytach DVD i konkursu właściwego. Przedstawienia jasełkowe będą miały swój finał 8 stycznia (godz. 10.00) w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim. Konkurs śpiewania kolęd rozstrzygnięty zostanie 10 stycznia (godz. 12.00) w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego a uświetni go swoim występem orkiestra symfoniczna PSM I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Andrzeja Wójcińskiego.

Przegląd ANIOŁY ma już swoją 17-letnią tradycję. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Prezentowana twórczość ma coraz wyższą wartość merytoryczną i estetyczną. W tym roku wydarzenie to promuje wydawnictwo zawierające prezentacje laureatów poprzedniej edycji Przeglądu.

Celem Przeglądu jest refleksja nad narodzinami Jezusa Chrystusa oraz kultywowanie i pielęgnowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie,  Parafia św. M. M. Kolbego w Koninie, klasztor oo. Franciszkanów w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim, Koniński Dom Kultury.

Partner: Narodowy Instytut Dziedzictwa.