20sierpień2018

20 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Wystawy i plenery » „Ocalić od zapomnienia kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto”

„Ocalić od zapomnienia kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto”

 Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej w dniu 27 listopada 2013 r. o godz. 10.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto  

800px-POL gmina Stare Miasto flag.svg

 Wystawa jest podsumowaniem konkursów fotograficznego, plastycznego i multimedialnego zorganizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Celem konkursów było utrwalenie w fotografiach i pracach plastycznych wpisanych w krajobraz Gminy Stare Miasto kapliczek i krzyży przydrożnych, ochrona od zapomnienia piękna formy sakralnej w twórczości ludowej, rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań historią regionu, architekturą sakralną, kształtowanie szacunku do tradycji lokalnych, religijnych, patriotycznych oraz opisanie i zachowanie dziedzictwa religijnego i kulturowego Gminy Stare Miasto.

Podczas otwarcia wystawy przewidziany jest:

- wykład etnografa Andrzeja Głaza z Muzeum Okręgowego w Koninie

- pokaz prezentacji multimedialnych

- podsumowanie konkursów: fotograficznego, plastycznego i multimedialnego oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

Wystawę można będzie oglądać do 12.12.2013 roku.