20wrzesień2018

20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » Barwy ochronne z audiodeskrypcją

Barwy ochronne z audiodeskrypcją

„Barwy ochronne” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących można obejrzeć już 27 października w kinie Oskard.

Barwy ochronne Konin

 

Drugi pokaz filmu bez barier w Koninie w ramach projektu „Arcydzieła filmowe bez barier. Kultura dostępna w Wielkopolsce” odbędzie się w czwartek 27 października o 18:00 w kinie Oskard w Koninie.„Barwy ochronne” w reż. Krzysztofa Zanussiego. Sztandarowe dzieło Kina Moralnego Niepokoju z wielką kreacją Zbigniewa Zapasiewicza w roli współczesnego Mefistofelesa. W zamierzeniu reżysera ta opowieść o kuszeniu młodego idealisty miała być dyskursem o naturze i kulturze, ale widownia potraktowała środowisko naukowców jako metaforę Polski lat 70., systemu pozbawionego podstaw etycznych i produkującego cyników i konformistów. Film, mimo osadzenia w realiach PRL-u, pozostaje uniwersalny. Jak powiedział sam reżyser, "rzeczywistość przedstawiona na ekranie tylko w paru szczegółach się zestarzała"…

Pokaz filmu „Barwy ochronne” bez barier, to pokaz z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcją wzroku i napisy dla osób niesłyszących. Pokaz poprzedzony zostanie krótką prelekcją tłumaczoną na język migowy. Podczas seansu audiodeskrypcja będzie słyszana przez wszystkich widzów na sali. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny,  wymagana jest wcześniejsza rezerwacja biletów. Seans odbędzie się w sali studyjnej kina Oskard.

Zgłoszenia przyjmuje Natalia Jarmużek-Troczyńska: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 665-150-228.