25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » Szymborska w Salonie Poezji

Szymborska w Salonie Poezji

Salon Poezji Anny Dymnej odbędzie się jutro w Konińskim Domu Kultury. Wspólnie z patronką tego wydarzenia wiersze Wisławy Szymborskiej przeczyta Andrzej Pieczyński. Salon logodasfg

 

Wyjątkowo bez Szymona Pawlickiego, który przebywa na rekonwalescencji, a który gospodarzy od początku Salonów konińskich, na scenie KDK-u w tej roli pojawi się Anna Dymna. Przypomnijmy, że poetyckie spotkania zainaugurowali wspólnie 28 września 2011, wierszami ks. Jana Twardowskiego.

Tym razem Dymna, która poprowadzi Salon, wystąpi z aktorem, Andrzejem Pieczyńskim. Konińskiej publiczności przedstawią razem poezję Wisławy Szymborskiej. Przypomnijmy, że Salon w naszym mieście gościł dotąd najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny teatralnej i kina, m.in. już aktorkę i pomysłodawczynię tych wydarzeń w kraju i na świecie, Ignacego Gogolewskiego, Wojciecha Solarza, Andrzeja Seweryna, Andrzeja Łapickiego, a ostatnio – Daniela Olbrychskiego. Artystom towarzyszą zawsze Muzyczne Anioły, które wspierają ich najpiękniejszymi dźwiękami.

Ze sceny Konińskiego Domu Kultury padały więc słowa napisane przez rodzimych poetów, ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Róźewicza, Jacka Kaczmarskiego, Skamandytów, Cypriana Kamila Norwida. Najbliższe spotkanie z udziałem Dymnej i Pieczyńskiego zostanie poświęcone twórczości Wisławy Szymborskiej, prywatnie miłośniczki kiczu, papierosów, fanki limeryków i Andrzeja Gołoty, obdarzonej miłością do życia i wielkim poczuciem humoru.

Początek wydarzenia godz. 18.00. Bilety na Salon Anny Dymnej są dostępne w impresariacie Konińskiego Domu Kultury (15 zł).