23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » BRZYDKIE KACZĄTKO - przedstawienie od Rodzinnej Akademii Sztuki

BRZYDKIE KACZĄTKO - przedstawienie od Rodzinnej Akademii Sztuki

CKiS-DK OSKARD już po raz kolejny zaprasza dzieci i rodziców do Rodzinnej Akademii Sztuki. Tym razem Teatr Buratino z Bydgoszczy zaprezentuje spektakl zatytułowany „Brzydkie Kaczątko”. Ta mądra i wzruszająca baśń została przedstawiona z uwzględnieniem realiów stworzonych przez I.Ch.Andersena. thb front740 brzydkie kaczatko 2

Opowieść rozpoczyna się na zwykłym, wiejskim podwórku. Tu przychodzi na świat dziwny, niepodobny do wszystkich ptak. Za ową odmienność młode pisklę od pierwszych chwil swego życia musi płacić bardzo wysoką cenę braku akceptacji przez otoczenie. W rezultacie jest zmuszony odejść i samotnie powędrować przez świat. Lecz ten okazuje się równie nieprzychylny. I kiedy wydaje się, że kaczątko czeka nieuchronna zagłada, z pomocą przychodzą mu dzieci.
stara, Andersenowska baśń pozostaje aktualna do dziś. Uczy brakującej w dzisiejszym świeci tolerancji, wskazuje na konieczność wyrozumiałości dla czyjejś odmienności, przestrzega przed pochopnymi, bez głębszego poznania innych ocenami. Spektakl jest zrealizowany w konwencji lalkowo-żywoplanowej i mimo poważnego przesłania jakie niesie jest mimo wszystko pogodną opowieścią, przeznaczoną dla każdej grupy wiekowej.
Reżyseria: Czesław Sieńko

Przedstawienie odbędzie się 21 kwietnia, o godzinie 15:00 w CKiS - DK OSKARD przy ul. Aleji 1-go maja w Koninie.

Bilety: 15zł