23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » Eleni dla mam - Koncert z okazji dnia mamy

Eleni dla mam - Koncert z okazji dnia mamy

Eleni, jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce, wystąpi w Koninie. 24 maja w Konińskim Domu Kultury zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty ,,Miłości ślad” oraz znane i lubiane przeboje. eleni

Na koncercie, który KDK dedykuje mamom z okazji ich święta, nie zabraknie takich piosenek jak: ,,Miłość jak wino”, ,,Na miłość nie ma rady” czy ,,Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca”. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej KDK.

Eleni urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Po maturze związała się z zespołem Prometheus działającym przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.

Pierwszą płytę długogrającą ,,Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: ,,Moja miłość”, ,,Buzuki disco”, „Ty jak niebo, ja jak obłok”, ,,Lovers”, ,,Grecja raz jeszcze”, ,,Morze snu”, ,,Muzyka Twoje imię ma”, ,,Miłość jak wino”, ,,Wakacyjny flirt”, ,,Moje Credo”, ,,Nic miłości nie pokona” oraz ,,Kolędy Polskie” i ,,Coś z Odysa”. Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała ,,Złote Płyty”.
Artystka posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: ,,Do widzenia mój kochany”, ,,Bawmy się, śmiejmy się” czy ,,Chcę kochać”.

Najnowsza płyta piosenkarki nosi tytuł ,,Miłości ślad”. Premiera jej miała miejsce 19 marca 2013 r.

Tekst: Dorota Gapska