25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » Bohaterowie, których nie ma

Bohaterowie, których nie ma

Jak mówić o czymś czego nie ma? Jak pokazać cos, co jest tak nieuchwytne, ze zdaje sie nie istnieć? Nieobecność jest także komunikatem, ma swoje znaczenie. Znikniecie nie musi być tylko kwestia przypadku. Dokonywane świadomie niesie za sobą więcej treści. 

wsedrftgyhnkj

 

Może stać sie politycznym protestem, osobistym wyznaniem lub manifestem artystycznym. Co sie dzieje, gdy artysta podejmuje działania o charakterze totalnym? Kiedy staje na pograniczu bycia i nie-bycia? Podczas konferencji zaproszeni goście prześledzą fenomen nieobecności, mistyfikacji i zabawy własna tożsamością – zjawisk występujących zarówno w obszarze sztuki wizualnej, jak i teatru oraz performanceu. Różnorodność tych twórczych strategii wskazuje, jak silnie zindywidualizowany i osobisty może być to proces.

Oskar Dawicki to artysta, którego działania sytuują sie na pograniczu realnego życia i sztuki. 27 kwietnia w Koninie odbędzie sie prezentacja jego najnowszej pracy CWICZENIE Z AKTYWNEJ NIEOBECNOSCI. To kolejny przykład pełnej ironii gry Dawickiego z odbiorca oraz istotny komentarz do projektu BOHATEROWIE, KTÓRYCH NIE MA

Kuratorki: Katarzyna Nowaczyk, Angelika Topolewska

Projekt realizowany w ramach festiwalu NOWA SIŁA KURATORSKA

Więcej informacji na:

www.facebook.com/nowasilakuratorska

www.nowasilakuratorska.blogspot.com