26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Pozostałe » 4. Wielkopolski Przegląd Zespołów Tanecznych „Tańczące Trzewiczki”.

4. Wielkopolski Przegląd Zespołów Tanecznych „Tańczące Trzewiczki”.

Dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z całej Wielkopolski w autorskich układach choreograficznych będzie można zobaczyć 20 kwietnia od godz. 10.00 w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim podczas 4. Wielkopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tańczące Trzewiczki”.

tańczące trzewiczki

Do udziału w 4. WPZT „Tańczące Trzewiczki” zgłosiły się 42 zespoły z Wolsztyna, Odolanowa, Ślesina, Konina, Poznania, Turku, Babiaka, Kalisza, Ostrowa Wklp., Opatówka i Kościana.

Wysiłki młodych tancerzy ocenią:

Katarzyna Kizior – tancerka, choreograf z Warszawy; specjalizuje się w technikach street jazz, modern jazz, fanky. Współpracuje przy produkcji programów telewizyjnych, m.in. „You Can Dance – Po prostu tańcz”,

Iwona Łagodzińska - instruktorka, choreograf zespołu tanecznego „GAMA” z Kłodawy (zdobywców nagrody głównej 3. Wielkopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tańczące Trzewiczki” 2012),

Piotr „Czyżuu” Czyżewski - dyrektor artystyczny Street Dance Academy Wrocław. Instruktor i choreograf w obrębie różnych stylów i nurtów tanecznych jak Hip-Hop, New Age, L.A Style,

Krystian Weber - instruktor ds. muzyki Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Jako gość specjalny zaprezentuje się zespół taneczny GAMA z Kłodawy, który w ubiegłym roku zdobył nagrodę główną Przeglądu.

Wszystkie zespoły biorące udział w Przeglądzie otrzymają dyplomy i upominki, a laureaci walczyć będą o finansowe nagrody i wyróżnienia oraz Grand Prix.

Fundatorem nagrody głównej w wysokości 1000 zł jest Starosta Powiatu Konińskiego, Nagrody na Przegląd ufundowali także Wójt Gminy Kazimierz Biskupi oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Po ogłoszeniu werdyktu instruktorzy będą mieli okazję porozmawiać z jurorami na spotkaniu warsztatowym, które jest nieodłączną częścią Przeglądu.

Relację z imprezy będzie można zobaczyć na FB, na stronie CKiS (www.ckis.konin.pl) oraz w Kalejdoskopie Wschodniej Wielkopolski 26 kwietnia.

Celem Przeglądu jest nie tylko popularyzacja formacji tanecznych ich walorów artystycznych i wychowawczych, prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych ale przede wszystkim rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury i Referat ds. Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy w Kazimierzu Biskupim.