19sierpień2018

19 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Koncerty i imprezy » Noc Kultury- start

Noc Kultury- start

Po raz czwarty CKiS w Koninie organizuje Noc Kultury. Dziś można posłuchać Maleńczuka, wybrać się do kina lub na wystawę.

noc kultury2

Już dziś w Wieży Cisnień zobaczyć można wystawę „Zamknijcie oczy” Izy Kostiukow. Wernisaż zaplanowano na 18.00.  Na wystawie zostanie zaprezentowany osobisty cykl obrazów  powstałych w latach 2014-2016. Jak pokazać akordeon z nieznanej dotąd strony wie improwizator Zbigniew Chojnacki. O 21.00 w Wieży Ciśnień usłyszymy materiał z płyty „Elektropizm”.

CKiS- DK Oskard zaprasza o 20.00 na koncert Macieja Maleńczuka.Publiczność usłyszy utwory z płyty "Jazz for idiots".
Maleńczuk razem ze swoim kwintetem zagrają nieśmiertelne utwory dancingowe. Tuż po koncercie o 22.00 (sala klubowa) Kino Kulinarne, a w nim pokaz przygotowania sushi i dokument „Jiro śni o sushi”, będący fascynującym portretem 85-letniego Jiro Ono, właściciela najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelin.

Kolejna propozycja filmowa w kinie Oskard to najnowszy obraz mistrza hiszpańskiego kina Pedro Almodóvara. W filmie „Julieta” (inspirowanym prozą noblistki Alice Munro) reżyser zwraca się ku kobietom i ich namiętnościom. Start 1.00.