19sierpień2018

19 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Koncerty i imprezy » Noce z kulturą

Noce z kulturą

Wystawy, koncerty, filmy, atrakcje dla najmłodszych i spotkanie kulinarne - to propozycje na kolejną już Noc Kultury w Koninie. CKiS zaprasza na wydarzenie po raz czwarty, od 16 do 18 września.

Noc Kultury - 1200x864

 

Atrakcje przygotowała Wieża Ciśnień, Centrum i Oskard. W galerii w Wieży będzie można zobaczyć wystawę „Zamknijcie oczy” Izy Kostiukow oraz wysłuchać koncertu Zbigniewa Chojnackiego.

Także w piątek CKiS- DK Oskard zaprasza na koncert Macieja Maleńczuka- Jazz for Idiots. Artysta proponuje jazz rytmiczny, nieco prymitywny i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca. Oprócz zgrabnych kompozycji własnych,  Maleńczuk razem ze swoim kwintetem grają nieśmiertelne utwory dancingowe.Na koncert Oskard zaprasza o g. 20.00.

Tuż po koncercie o g. 22.00 (sala klubowa) odbędzie się Kino kulinarne: JEMSUSHI A TY?  Uczestnicy zobaczą dokument „Jiro śni o sushi”, będący fascynującym portretem 85-letniego Jiro Ono, właściciela najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelin. Projekcja będzie połączona z pokazem i degustacją sushi w wykonaniu restauracji JemSushi. Kolejna propozycja filmowa w kinie Oskard to najnowszy obraz mistrza hiszpańskiego kina Pedro Almodóvara. Julieta o g. 1.00.

W sobotę 17 września o 11.00 w CKiS  - Centrum (Okólna) rusza pierwszy koncert edukacyjny „Smykofonia” dla najmłodszych odbiorców, do 7 roku życia).Interaktywne koncerty, organizowane przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”, mają na celu popularyzację łatwych metod wspierających rozwój słuchu muzycznego najmłodszych. W planach są także m.in: warsztaty i spotkanie z książką autorską „Regał”. Animatorzy KLANZY pokażą jak w prosty sposób mogą bawić się dorośli i dzieci, budując poczucie wspólnoty, w której każdy może być ważny i szczęśliwy.

Ponadto na najmłodszych czekać będą: kolorowy, tajemniczy tunel, fabryka baniek i stoisko konstrukcyjne dające nieograniczoną możliwość budowania w przestrzeni.

W ramach Nocy Kultury ponownie pojawi się NAMIOT SZTUKI (g.16.30-18.00), w którym każdy może poczuć się artystą (kreatywne warsztaty plastyczne, charakteryzowanie twarzy farbami fosforyzującymi).

W Oskardzie w sobotę zabrzmi INTERNATIONAL BIG-BAND, czyli Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa. Kontynuowane od kilkunastu lat spotkania i wspólne warsztaty muzyków z Dolnej Saksonii i Wielkopolski owocują licznymi koncertami, którym patronują władze obu regionów. Poza tym widzowie zobaczą Wieżę Babel w wykonaniu Teatru Formy, wysłuchają koncertuzespołu JÓGA w ramach Nowe Brzmienia MSTR. A po koncercie o g.24.00 w kinie Oskard widzowie zobaczą elektryzujący film Neon Demon.

Noc Kultury w niedzielę 18 września (g. 19.00) zakończy spektakl „Kroniki czasu przyszłego” Polskiego Teatru Tańca.

Szczegóły dostępne na www.ckis.konin.pl