26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Koncerty i imprezy » IX Festiwal Gospel nad Wartą

IX Festiwal Gospel nad Wartą

Tradycyjnie wiosną każdego roku Konin staje się na moment stolicą muzyki Gospel. plakat mały

13 kwietnia 2013 r. o godzinie 18.00 w CKiS – DK Oskard odbędzie się IX już edycja Festiwalu Gospel nad Wartą pod patronatem Prezydenta Miasta Konina. W roli gospodarza wystąpi obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia działalności Konin Gospel Choir pod kierunkiem Beaty Stanisławskiej, z towarzyszeniem śląskich muzyków Holy Noiz, a zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęło wielu znakomitych gości. Wśród nich:

Ania Szarmach – niezwykle utalentowana, obdarzona pięknym głosem wokalistka. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytorką, autorką tekstów, a także producentką. W swoim artystycznym dorobku posiada 3 albumy, w tym 2 ostatnie („Inna”, „Pozytywka”) w pełni autorskie, pełne prawdziwej muzyki tworzonej z miłością i pasją. Jej muzyczny świat zatrzymuje i porusza słuchacza, a jednocześnie zaraża go pozytywnym nastrojem i ciepłą energią.

Jnr Robinson – uprawiał sztukę wokalną od 4. roku życia. Już w młodym wieku śpiewał ze swoimi braćmi w lokalnym kościele i bardzo szybko zaczął przykuwać uwagę słuchaczy. I tak stał się jednym z najbardziej popularnych i szanowanych wokalistów gospel w Wielkiej Brytanii. Pojawiał się w telewizyjnych i radiowych show, jak również w musicalach, obok uznanych artystów, takich jak m.in. Chaka Khan. Junior koncertował w wielu krajach świata. Jego głos brzmi na wielu albumach muzycznych. Jako artysta jest w swojej pracy bardzo szanowany za swoją JAKOŚĆ. Jnr Robinson niedawno wydał swój debiutancki album – EP „Preludium”.

W Koninie wystąpi w projekcie JAZZ & GOSPEL, wspólnie ze znakomitymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Zespół tworzą: Joachim Mencel – fortepian, Irek Głyk – perkusja, Kinga Głyk – gitara basowa, Adam Szewczyk – gitara.

Wszystkich miłośników gospel i fanów jazzu zapraszamy serdecznie na muzyczne spotkanie tych dwóch niezwykłych nurtów!

Organizatorzy:

Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel

CKiS – DK Oskard

Urząd Miasta Konina

Bilety w cenie 15 zł