25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Koncerty i imprezy » „Blue Haze Festival” - Zapraszamy!

„Blue Haze Festival” - Zapraszamy!

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do udziału w imprezie „Blue Haze Festival” w dniach 5-6.04.2013r. 

blue haze music festival

Główną ideą festiwalu jest wypromowanie początkujących zespołów z konińskiej sceny muzycznej, przy pomocy zespołów, które posiadają większą publiczność. W Koninie jest wiele zespołów, które grają oryginalną, a co najważniejsze własną muzykę. Jako organizator festiwalu chcę dać im szansę na zdobycie nowej publiczności, rozgłos w regionie oraz zdobycie kontaktów, które mogą im pomóc w dalszej karierze (promotorzy, sponsorzy, menadżerowie). Wydarzenie ma również na celu pobudzenie życia kulturalnego Konina oraz aktywizację młodzieży, pokazanie, że warto tworzyć i bawić się muzyką. Jako organizatorzy chcemy uzmysłowić każdemu młodemu artyście, że jego kariera jest w jego rękach oraz zachęcić do zaprezentowania efektów jego pracy. Rozwijające się talenty zachodniej Wielkopolski będą mogły na wiosnę dać pokaz swoich umiejętności świadczący o tym, że Konin jest miastem różnorodnym z kreatywną młodzieżą.

Blue Haze Festival jest dwudniowym wydarzeniem. Festiwal odbędzie się w dniach 5 - 6 kwietnia 2013. Dni, w które odbędzie się festiwal to Piątek i Sobota. Są to najlepsze dni do organizacji takiego wydarzenia, ponieważ nie ma w tym czasie egzaminów (testy gimnazjalne, matury, sesje) oraz żadna z religii nie zabrania hucznych zabaw w tym okresie. Wiele osób również może uczestniczyć ze względu na dość szybko umiejscowioną terminowo imprezę zaraz po świętach Wielkiej Nocy i wcześniejszy post w religii chrześcijańskiej. Jest to o tyle istotne, że większość społeczeństwa Polski stanowią właśnie katolicy. Początek kwietnia sprzyja także organizacji tego typu zabaw ze względu na coraz lepszą pogodę oraz nadchodzącą wiosnę. Dzień pierwszy festiwalu koncepcyjnie przeznaczony jest dla zespołów grających cięższe brzmienia, drugi dla zespołów pozostających w strefie rocka i rock n rolla.

Większość zespołów, które biorą udział w festiwalu identyfikują się przede wszystkim z jednym gatunkiem muzyki - rockiem . Na festiwalu będzie można usłyszeć zespoły grające rocka i jego odmiany, lecz nie zabraknie też bluesa, muzyki psychodelicznej, muzyki alternatywnej, funku, metalu, heavy metalu oraz hardcoru. Zespoły, które będą brały udział w festiwalu, zostaną wstępnie przesłuchane przez organizatora. Każdy z zespołów gra tylko i wyłącznie swoje piosenki, żaden z zespołów nie będzie grał coverów jednak dopuszczalne są własne aranżacje utworów innych wykonawców.

Zespoły, które wystąpią na festiwalu:          

Dzień pierwszy:

Black Sun – Dawid Bernat, Krzysztof Gołdyn, Krystian Szumny, Arkadiusz Samulczyk - Oficjalnie koniński Black Sun powstał w marcu 2008 r. Od początku istnienia porusza się po szerokich muzycznych rejonach rocka/metalu. Historia ewolucji zespołu od pierwszych zamysłów i riffów sięga jednak dużo wcześniej. Każdy z obecnych członków zespołu szedł swoją drogą rozwoju muzycznego czerpiąc różne inspiracje i opierając się na innych podstawach. Bez wątpienia tą indywidualność każdego muzyka słychać w obecnych kompozycjach. Założycielami zespołu są Krystian "Kwadrat" Szumny i Krzysztof "Kris" Gołdyn. Należy nadmienić, że początkowo zespół ze względu na brak wokalisty tworzył muzykę instrumentalną. Skład Black Sun ukształtował się po dojściu wokalisty Sławomira Pilarskiego oraz perkusisty Arkadiusza "Arasa" Samulczyka.

Stranger – Bartek Bartczak, Kacper Jagodziński, Bartek Waszak, Rafał Włodarski, Adrian Gwizd – powstały rok temu zespół grający mieszankę metalcoru oraz post hardcore.  Największym ich osiągnięciem jest występ na zeszłorocznym Rocku z Mikołajem, w którym zdobyli 3 miejsce wg. głosów publiczności. Masywna ściana dźwięku, ostre brzmienie, ciężki klimat to Stranger.

Dolly  - Samuel Szudrowicz, Gabriel Badowski, Klaudia Lorowicz, Michał Zaborowski, Tymoteusz Szudrowicz – zespół z konińskiej sceny metalowej, nie dający jednocześnie się zaszufladkować w konkretnym podtypie tego gatunku. Znajdziemy tutaj damski wokal, który maluje obrazy w głowie słuchacza i mroczną oprawę trzech gitar. Żywiołowe przejścia perkusji i częste zmiany nastroju wieńczą to, czym jest Dolly.

Preshrunk – pseudonimy artystyczne muzyków; Lucas, Falens, Kaczmar, Kozioł - Preshrunk oficjalnie istnieje od 1999 roku. Pierwsza płyta kapeli zatytułowana „The Last Chance” ukazała się w 2001 roku. Zespół zachęcony pozytywnym przyjęciem debiutanckiej płyty oraz propozycjami koncertowymi nagrał kolejny album „Fingers Crossed”(2003). Album bardziej przemyślany i lepiej zrealizowany pod względem studyjnym zaowocował licznymi koncertami oraz nagraniem profesjonalnego video clipu, który po dziś dzień jest uważany za jeden z lepszych klipów zrealizowanych na polskiej scenie hardcore. Ostatni album „Za Ilę Się Sprzedasz?”(2007) wydany nakładem Spook records ukazał się w przeciwieństwie do poprzednich, w wersji polskojęzycznej. Podczas koncertu w Koninie zespół będzie promować najnowszy  materiał nagrany w listopadzie 2012
Power Horse – Jakub Wolak, Aleksander Rachwał, Szymon Dyner, Jakub Kaczmarek, Adam Popielarz – thrash metal, doom metal, heavy metal – zespół powstały w 2009 roku grający wszelkie odmiany metalu inspirujący się takimi klasykami jak Judas Priest czy Iron Maiden; jak na taki krótki okres grania posiadający bogate doświadczenie i występy na imprezach takich jak Rock z Mikołajem czy Emergenza Festival.

Dzień drugi:

Feedback  - Marta Pankiewicz, Benianim Gauza, Michał Borkowski, Adam Sakowski – zespół grający muzykę będącą w całym słowa tego znaczeniu rockiem alternatywnym. W brzmieniu gitar można usłyszeć echa U2 oraz Coldplay;  charakterystyczne zimne i autentyczne brzmienia wyróżniają ten nowo powstały zespół z pośród innych.

Blue Haze – Bartosz Andrychowski, Michał Wereszczyński, Dawid Galarowicz - Zespół tworzy muzykę w amerykańskich klimatach lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ich utwory są połączeniem rock ‘n’ rolla oraz bluesa, z delikatnym zabarwieniem muzyki psychodelicznej. Wszyscy słuchacze potwierdzają, że Blue Haze odznacza się niespotykanym wcześniej stylem i konceptem zespołu. Podstawą tworzenia są improwizacje, a piosenki często powstają na koncertach przez co zespół nigdy nie brzmi tak samo. Energia bijąca ze sceny, szybkie rytmy sekcji rytmicznej oraz specyficzne i dopełniające granie sześciostrunkówki definiują ten zespół .Ostatnim osiągnięciem ich jest nagranie pierwszego dema w studiu w Zduńskiej Woli.

Second Of Life – Roman Komicz, Tomasz Osajda, Hubert Popielarz, Michał Wereszczyński, Paulina Wicińska - rockowe brzmienie gitar, połączone z przyjemną melodią basu, ociekającymi emocjami tekstami oraz żywiołowym rytmem perkusji. Trudno dokładnie sprecyzować, jaki gatunek muzyczny prezentuje zespół. Jest to połączenie elektryzującego rocka, alternatywy, i swego rodzaju awangardy muzycznej. W skład zespołu wchodzą czterej muzycy, oraz jedna artystka, która nadaje niepowtarzalny klimat swoim głosem. Wszyscy starają się uzewnętrzniać siebie, i być autentyczni, czym „Second of Life” wyróżnia się wśród innych zespołów. Sama nazwa – sekunda życia – nawiązuje do myśli, iż życie przemija, a muzyka dodaje barw szaremu, codziennemu życiu.

Bulletproof Heart - Adam Pluta, Hubert Bryl, Bartosz Piaskowski - Zespół został założony z inicjatywy Bartosza Piaskowskiego i Adama Pluty. Powstała w lutym zeszłego roku nawiązująca brzmieniem do twórczości Foo Fighters oraz Green Day grupa muzyczna . Pomimo krótkiego czasu wspólnego grania Bulletproof Heart zdołało wypracować sobie swój styl, a także zgromadziło dość spory materiał, który są gotowi zaprezentować na festiwalu.

One Sweet Moment - Olga Gumkowska, Aleksander Małkowicz, Jakub Karmowski - One Sweet Moment to świeża konińska grupa muzyczna wykonująca rock w połączeniu z funky z racji zamiłowania dwóch członków do RHCP. Zespół tworzy zarówno swoje teksty (głównie w języku angielskim), jak i muzykę, czasami eksperymentują z coverami. Każdy z członków ma odmienny charakter przez co tworzą razem idealną całość. Zespół wziął udział w projekcie "Letniej sceny muzycznej w Cafe de Monique", gdzie wystawił kilka koncertów i zdobył sporą popularność w Koninie. Obecnie grupa jest w trakcie tworzenia nowego materiału i od wiosny przyszłego roku ma zamiar wyruszyć z koncertami w inne miasta.