19sierpień2018

19 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
trans 
Get Adobe Flash player
Jesteś tutaj: Home » Kultura » separator » Koncerty i imprezy » Transatlantyk Łódź w podróży wkrótce w Koninie

Transatlantyk Łódź w podróży wkrótce w Koninie

Kolacja filmowa, koncert Doroty Osińskiej, ale przede wszystkim dobre kino w znakomitej obsadzie, wyreżyserowane przez mistrzów, przygotowano z okazji konińskiej edycji festiwalu Transatlantyk Łódź w podróży. Na wydarzenia zapraszamy od 21 do 23 lipca. W Łodzi Transatlantyk potrwa od 14 do 21 lipca. Tematem przewodnim festiwalowych działań jest w tym roku SIŁA KOBIETY. 

fb TRANSATLANTYK 900x900

 


W Koninie Transatlantyk zagościł już na stałe. Tegoroczne projekcje filmowe odbędą się w czterech punktach miasta. Dodatkowo zaplanowano kolację filmową oraz koncert. Wstęp na pokazy filmowe jest darmowy. Zaproszenia na kolację dla 150 osób będzie można zdobyć wkrótce na FB organizatorów wydarzenia: Miasta Konin, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie DK Oskard, Konińskiego Domu Kultury i Tutti Santi.
Transatlantyk Łódź w podróży zacumuje w naszym mieście na trzy dni. Festiwal rozpocznie w piątek, 21 lipca, na PRZYSTANI BULWAR, kolacja filmowa w restauracji Tutti Santi. Dla gości zaśpiewa Dorota Osińska, objawienie programu „The Voice of Poland”, wokalistka, która zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”.
Filmowa kolacja w Tutti Santi rozpocznie się o godz. 19.30. O godz. 22.00 natomiast na bulwarze nadwarciańskim rozpocznie się projekcja filmu ,,Wróg numer jeden”.
W sobotę 22 lipca, Transatlantyk zatrzyma się na STACJI CHORZEŃ. Na boisku sportowym przy ul. Spółdzielców, o godz. 22.00 odbędzie się pokaz filmu ,,Mad Max. Na drodze gniewu”.
Reżyser George Miller, twórca gatunku postapokaliptycznego oraz pomysłodawca legendarnej serii filmów Mad Max, tym razem prezentuje obraz, który stanowi powrót do świata Wojownika Szos Maxa Rockatansky’ego.

Ostatni dzień spotkań ze światowym kinem prezentowanym w ramach Transatlantyku to pokazy dwóch obrazów w kinach studyjnych. W niedzielę, 23 lipca, zapraszamy do kin Centrum i Oskard.
Kino Centrum o godz. 18.00 wyświetli film ,,Victoria”. Kino Oskard o godz. 20.00 film ,,Ukryte działania”.
,,Victoria” to niemiecki film, pełen akcji i niespodziewanych reakcji bohaterów.  Obraz ogląda się w ciszy i skupieniu. Już od pierwszej sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To bowiem thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie.
,,Ukryte działania” to film wyróżniony 3 nominacjami do Oscarów, w tym za najlepszy film roku.  To niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA.
Twórcą i Dyrektorem Transatlantyk Łódź w podróży jest wybitny pochodzący z Konina kompozytor, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek.