infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

II Marsz Tolerancji w Koninie już wkrótce

sobota Sierpień 3, 2019

Już za miesiąc, 8 września ulicami Konina przejdzie pokojowy i kolorowy Marsz Tolerancji. To drugie takie wydarzenie w historii miasta.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 1 września o godzinie 13.00 i przejdzie ulicami Konina. Trasa rozpocznie się przed halą „Rondo” w Koninie,
a dalej przebiegnie: Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i zakończy się na placu Wolności w Koninie.

Podczas tegorocznego Marszu Tolerancji chcemy poruszyć temat dyskryminacji wobec osób wszystkich orientacji seksualnych, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, różnych wyznań i wszelkich grup, które czują się pomijane w Polsce, w tym również w Koninie. To będzie nasza odpowiedź na to, co wydarzyło się w Białymstoku. Chcemy podkreślić, że nie ma na to naszej zgody - mówi Karina Akseńczuk, jedna z organizatorek II Marszu Tolerancji w Koninie.

Przypomnijmy, że pierwszy Marsz Tolerancji w Koninie odbył się 18 maja 2018 roku. Był odpowiedzią tutejszej młodzieży na anulowanie konkursu plastycznego na temat tolerancji w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Powodem tego były telefony do dyrekcji szkoły od Młodzieży Wszechpolskiej,
a także ataki i groźby w sieci. Podobnie było z filmem „Nasz chleb powszedni”, który II Liceum Ogólnokształcące w Koninie usunęło ze swojego profilu w mediach po fali hejtu w mediach społecznościowych.

 

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/ii-marsz-tolerancji-w-koninie-juz-wkrotce">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
5.0
°C
92
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
0
%