infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Górnik wygrywa z Chemikiem 1:3

niedziela Listopad 11, 2018

Górnik Konin odniósł 5 ligowe zwycięstwo, a drugie na wyjedzie.

We wczorajszym spotkaniu biało-niebiescy pokonali Chemika Bydgoszcz 1:3. Na listę strzelców wpisali się Szymon Ćwiek, Mateusz Majer oraz Krystian Sobieraj. Cały przebieg meczu mógł w bardzo dogodny sposób ułożyć się dla Górnika Konin. Już w 4 minucie spotkania strzała zza pola karnego Dawida Przybyszewskiego trafił w poprzeczkę bramki. Chwilę później szczęście próbował Taras Yavorskyy, ale tym razem piła minęła prawy słupek bramki Chemika. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić także gospodarze, którzy dążyli do strzelenia bramki. Jednak ich wszystkie próby kończyły się nie celnym strzałem lub obroną Mateusza Kolińskiego. Górnik w I połowie spotkania stworzył sobie także kilka groźnych sytuacji, ale szczęścia przy wykończeniu brakowało Aleksowi Sieradzkiemu, Mateuszowi Majerowi czy Michałowi Marszałkowi. Druga połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla zespołu gospodarzy, bowiem jeden z zawodników trafił w słupek bramki Kolińskiego. Chwilę później także strzałem w słupek odpowiedział zespół Górnika, a dokładniej Szymon Ćwiek. To co nie udało się Ćwiekowi w 49 minucie udało się w minucie 54. Ćwiek celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wyprowadził Górnika na prowadzenie. Zaledwie minutę później Aleks Sieradzki znakomicie wypatrzył Mateusza Majera. Ten przyjęciem ograł jednego z obrońców Chemika i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Na tablicy wyników zrobiło się 0:2. Mimo korzystnego wyniku biało-niebiescy dążyli do podwyższenia prowadzenia. Dobrą sytuację do tego miał Mikołaj Karbowy, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz Chemika. Trzecia bramka dla Górnika padła w 86 minucie za sprawą Krystiana Sobieraja. Gospodarze mimo kilku groźnych prób w II połowie zdołali odpowiedzieć zaledwie jedną bramką w 90 minucie spotkania. Płaskim strzałem zza pola karnego Mateusza Kolińskiego pokonał Szymon Maziarz. Górnik pokonując Chemika dopisał do swojego konta 3 punkty. Na chwilę obecną Górnik zajmuje w ligowej tabeli 10 miejsce, ale nie wszystkie mecze 15 kolejki zostały jeszcze rozegrane. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 17 listopada w Jarocinie z miejscową Jarotą.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich (46' Szymon Ćwiek), Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy (81' Mikołaj Karbowy), Mateusz Majer, Aleks Sieradzki (69' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak (55' Sebastian Antas).

źródło:gornikkonin.pl