infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Górnik pokonał Polonię 3:1

niedziela Październik 21, 2018

W meczu 12 kolejki III ligi Górnik Konin pokonał Polonię Środę Wielkopolską 3:1.

Choć to Środa objęła prowadzenie, to bramki Dawida Śniega, Aleksa Sieradzkiego oraz Tarasa Yavorskyego dały 3 zwycięstwo w sezonie. Od początku spotkania to piłkarze Górnika mieli optyczną przewagę w posiadaniu piłki i próbach konstruowania akcji ofensywnych. W 13 minucie nieporozumienie konińskiej obrony wykorzystał Jakub Apolinarski, który zdobył bramkę po pierwszej ofensywnej akcji Polonii. Po objęciu prowadzenia przez gości gra była bardzo wyrównania. Polonia stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, ale bramka dla Środy już nie padła. W 34 minucie Górnik doprowadził do wyrównania. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Taras Yavorskyy, a w polu karnym dotknęli ją jeszcze Jeremiasz Grela i Dawid Śnieg. Ostatecznie to Śniegowi zostało zapisane trafienie. W 60 minucie drugą bramkę dla Górnika zdobył Aleks Sieradzki. Dośrodkowanie w pole karne Dawida Przybyszewskiego próbował zablokować jeden z obrońców Polonii, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Sieradzkiego. Aleks pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Dobrą grę całego zespołu przypieczętował Taras Yavorskyy, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Derbicha. W 74 min. blisko zdobycia bramki był Dawid Przybyszewski, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybili obrońcy Środy. Polonia także próbowała zdobyć jeszcze bramkę, ale w konińskiej bramce dobrze spisywał się Mateusz Koliński. Dzięki zwycięstwu Górnik utrzymał 14 miejsce w tabeli. A następny mecz biało-niebiescy zagrają 27 października w Koszalinie z miejscową Gwardią.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski (81' Sebastian Antas), Aleks Sieradzki, Jeremiasz Grela (71' Paweł Błaszczak), Piotr Radoszewski (17' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (90' Mikołaj Karbowy)