infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  01
  Cze
  2019

  Mika Urbaniak i Victor Davies "Art Pop" - koncert galowy 65. OKFA

  19:00Koniński Dom Kultury

  Hipnotyzujący głos Miki, świeże, zaskakujące aranżacje Victora, energetyczne brzmienia, unikalne interpretacje znanych utworów z lat 80. i 90. Wykwintna mieszanka stylów muzycznych oraz fussion dźwięków i ekspresyjnych kolorów z obrazów Victora.

  To wszystko będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas koncertu galowego 65. OKFA, który uświetni jubileuszową edycję festiwalu.

  1 czerwca I 19.00 I Koniński Dom Kultury
  bilet: 35 zł w kasie CKiS – Okólna 47 a lub online www.ckis.konin.pl, www.okfa.ckis.konin.pl

  Mika Urbaniak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Córka dwojga legendarnych artystów – ikon jazzu: Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.
  Jej charakterystyczny, pełen melancholii timbre głosu hipnotyzuje słuchaczy, a rytmiczny, porywający i poetycki styl rapowy jest pełen ekspresji oraz dowodzi bogatej, twórczej wyobraźni. Od lat koncertuje na całym świecie. Współpracowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincym Jonesem i jego Big Bandem.
  Pierwsza płyta „Closer” zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk za najlepszy album w 2009 r. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem przy tworzeniu albumu „FollowYou”, który otrzymał nagrodę Best Pop Album i „Once in a Lifetime”, inspirowanym muzyką jazzową. Płyta „Art Pop” będzie miała premierę w maju br.

  Victor Davies - londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje – Magazyn „Q” napisał, że: „utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom”. Kolejny album „Hoxton Popstars” był numerem jeden w Japonii, a utwór „Fire” utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci krążek „Hearthe Sound” nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki.
  Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie, jak: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni.
  Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach – tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem.

Konin
3.3
°C
91
%
10
km/h
3.7
mm
0
cm
89
%
Nadchodzące wydarzenia: