infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  28
  Lis
  2018
  sob
  01
  Gru
  2018

  Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty

  20:00Koniński Dom Kultury

  Pokazem specjalnym filmu „Zimna wojna” rozpocznie się 28. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY. W dniach 28 listopada – 1 grudnia w Kinie Centrum widzowie będą mogli obejrzeć sześć fabularnych debiutów reżyserskich; będą też pokazy specjalne uznanych twórców i jedna premiera.

  Wprawdzie tegoroczne DEBIUTY zainauguruje obraz Pawła Pawlikowskiego (,,Zimna wojna", pokaz 28 listopada, godz. 20.00) uznanego już w świecie twórcy, ale rzeczywiste DEBIUTY zapowiadają się bardzo interesująco.

  W czwartek (29 listopada) zapraszamy na przedpremierowy pokaz debiutu reżyserskiego Piotra Subbotko „Dziura w głowie”. Tego samego dnia w Kinie Centrum obejrzeć będzie można „Okna, okna” i porozmawiać z jego reżyserem Wojciechem Solarzem. A po południu pokaz obrazów: „Odnajdę cię” Beaty Dzianowicz i „Nina” Olgi Chajdas.

  Równie ciekawie zapowiada się piątek (30 listopada). Na początek, przed południem, „Juliusz”, debiut Aleksandra Pietrzaka. Po nim specjalny pokaz (na prośbę widzów Kina Centrum) filmu „Kamerdyner” w reż. Filipa Bajona. Popołudniowe projekcje rozpoczniemy premierowym pokazem w Koninie filmu dokumentalnego „Wspomnienie to cicha nuta” w reżyserii Andrzeja Mosia. Ten film to historia życia i pracy Szymona Pawlickiego, aktora i działacza NSZZ Solidarność. Na zakończenie filmowego dnia zaprezentujemy jeszcze jeden debiut: „53 wojny”, filmu za który Stowarzyszenie Filmowców Polskich przyznało Ewie Bukowskiej nagrodę im. Janusza „Kuby” Morgensterna „Perspektywa” dla debiutującego „reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość”.

  – Dla młodego twórcy debiut jest często nie tylko wstępem do zawodu reżysera, ale też swoistą deklaracją, co go w kinie interesuje, jakie są jego ambicje i jak wysoko ustawia sobie poprzeczkę – twierdzi Andrzej Moś, szef programowy DEBIUTÓW. – Czy ich nazwiska z czasem staną się bardziej rozpoznawalne dla widzów, czy wejdą na stałe na karty historii polskiej kinematografii? Trudno przesądzić, ale śledząc historię DEBIUTÓW, znajdujemy na to liczne dowody. Mam nadzieję, że każdy z widzów tegorocznego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY znajdzie coś dla siebie i weźmie udział w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Debiut. Bo to, co najbardziej cieszy filmowców, szczególnie będących na początku drogi twórczej, to uznanie widzów.

  Ostatniego dnia 28. DEBIUTÓW (sobota, 1 grudnia) jeszcze raz odbędzie się projekcja „Kamerdynera”, a na koniec, już po ogłoszeniu Plebiscytu Publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, połączony ze spotkaniem z aktorką Aleksandrą Konieczną.

  Karnety i bilety na 28. DEBIUTY w sprzedaży w kasie Kina Centrum od połowy listopada. Bilety na pojedyncze seanse 10 zł, karnety: 10 i 25 zł.

  PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH DEBIUTY

  28 LISTOPADA – 1 GRUDNIA

  Środa 28 listopada

  20.00 – Zimna wojna 84’ pokaz specjalny reż. Paweł Pawlikowski

  Czwartek 29 listopada

  9.00 – Dziura w głowie 93’ debiut, przedpremiera reż. Piotr Subbotko
  11.00 – Okna, okna 62’ debiut, reż. Wojciech Solarz
  po projekcji filmu spotkanie z reżyserem

  18.00 – Odnajdę cię 83’ debiut, reż. Beata Dzianowicz
  19.30 – Nina 129’ debiut, reż. Olga Chajdas

  Piątek 30 listopada

  8.30 – Juliusz 97’ debiut, reż. Aleksander Pietrzak
  10.30 – Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon

  18.00 – Wspomnienie to cicha nuta 56’, premiera reż. Andrzej Moś
  20.30 – 53 wojny 82’ debiut, reż. Ewa Bukowska

  Sobota 1 grudnia

  16.30 - Kamerdyner 150’, pokaz specjalny, reż. Filip Bajon
  19.30 - zakończenie PPFF Debiuty, ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności na najlepszy debiut, pokaz specjalny filmu Jak pies z kotem w reż. Janusza Kondratiuka, spotkanie z aktorką Aleksandrą Konieczną

  Szczegóły dotyczące projekcji filmów w ramach Przeglądu w zakładce http://www.kdk.konin.pl/28-debiuty

Konin
-1.2
°C
94
%
12
km/h
0.0
mm
0
cm
80
%
Nadchodzące wydarzenia: