infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Wydarzenia

 • nie
  11
  Lis
  2018
  13:00Plac Wolności

  „Granice- mury, zasieki, zapory!
  Granice- stalowe rzeki, stalowe góry!
  Ludzie bez twarzy, ludzie bez serc- granice!”

  Zapraszamy na etiudę teatralną MDK „Wolna, Niepodległa”
  w wykonaniu młodzieży - uczestników zajęć i uczniów II LO. Etiuda zostanie zaprezentowana podczas obchodów 11 listopada na placu Wolności.
  Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Zasadzka

 • pt
  30
  Lis
  2018
  18:00Galeria CKiS Wieża Ciśnień

  Wystawa jest efektem Ogólnopolskiego Spotkania Artystycznego Licheń 2018, które odbywało się na przełomie sierpnia i września. W tym roku tematem była szeroko rozumiana „Tożsamość miejsca”. „Próbujemy dociec DNA licheńskiego Sanktuarium. Staramy się dostrzec rzeczy, które są jego niezbywalnymi znakami” – powiedział Robert Brzęcki, kurator plenerów plastycznych w ostatnich trzech latach.

  Tytułowa myśl przewodnia została przez twórców zrealizowana w różnorodny sposób, nie tylko pod względem mediów, ale także w ramach rozmaitych artykulacji artystycznych.

  Będzie można zobaczyć prace Jacka Łydżby, Sylwestra Stabryły, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko-Femerling, Adama Molendy, Jarosława Skutnika, Eli Barszcz, Grażyny Kielińskiej, Izabeli Rudzkiej, Alicji Majewskiej, Tomasza Olszewskiego, Franciszka Kupczyka.

  Organizatorami Spotkania Artystycznego (27 sierpnia-4 września) było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

  Zachęcamy do spotkania z oryginalnymi pracami i artystami. Wernisaż odbędzie 30 listopada o g. 18.00.

  Wystawa potrwa do 11 stycznia 2019 r.

Konin
6.6
°C
95
%
5
km/h
0.0
mm
0
cm
92
%
Nadchodzące wydarzenia: