infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

NA ŻYWO Mecz 16 kolejki 3 ligi gr.II Jarota Jarocin vs. Górnik Konin 17.11.2018 godzina 13:30 tylko na YouTube na kanale 3 liga. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW !!!

Dwa Turnieje młodych konińskich judoków

poniedziałek Listopad 5, 2018

W Rawiczu i Poznaniu walczyli młodzi judocy z Konina. XIV Rawicki Turniej Judo odbył się w październiku.

Wystąpiło w nim ponad 350 zawodników , a gościem specjalnym był utytułowany polski judoka Rafał Kubacki.

Klub konińskiego Górnika reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek startujących w różnych kategoriach wiekowych i wagowych . Wśród naszych najmłodszych reprezentantów  brązowy medal wywalczyła Alicja Grabowska , srebro Wiktoria Nowaczyk a złoty medal powędrował do Szymona Rabulińskiego. W kolejnych kategoriach złoto wywalczył  Kornel Wybrański , 5 miejsce zajął  Kacper Fabiszak a Antoni Figaszewski i Filip Dołowiec  po  dobrych walkach zakończyli  rywalizację na 7 miejscu. Pozostałych dwóch zawodników  Cyprian Grube i Mateusz Galiński odpadli w walkach eliminacyjnych. W listopadzie w Poznaniu odbył się dwudniowy X Memoriał Jigoro Kano „Szansą dla każdego” Reprezentanci Górnika wystąpili w pierwszym dniu rywalizując nie tylko z zawodnikami z Polski ale także min. ze Szwecji , Czech  i Niemiec Najpierw wystąpili zawodnicy niepełnosprawni  którzy wywalczyli 4 medale. Złota przypadły Arturowi Zawodniakowi i Igorowi Paluchowi ,  wicemistrzami zostali natomiast Paweł Seher oraz Krzysztof Raźny. Następnie do walk przygotowywali się zawodnicy kategorii U10 i U12 i już  na samym początku po trzech świetnych walkach złoto zdobył najlżejszy reprezentant Kornel Wybrański.   Kolejni zawodnicy kat. U10  Antoni Figaszewski  po 1 wygranej i 2 porażkach  oraz Mateusz Galiński po 2 wygranych i 2 porażkach zdobyli ostatecznie 7 miejsce. Na Koniec do rywalizacji przystąpiło trzech zawodników kat. U12 . W wadze do 45kg  wystąpił  Cyprian Grube, który zaczął od pierwszej przegranej walki, ale w kolejnych trzech odniósł zwycięstwa zdobywając  brązowy medal .  W wadze do 33kg Kacper Fabiszak i Filip Dołowiec  po ciężkich walkach odpadli w eliminacjach.