infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

Dwa pożary sadzy w kominie

piątek Styczeń 4, 2019

3 stycznia doszło do dwóch pożarów sadzy w kominie. Pierwszy miał miejsce w Gałczynku gm. Orchowo w domu jednorodzinnym. Straż Pożarna w Słupcy otrzymała informację o godz. 19.40.

Na miejsce wysłano trzy samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Słupcy oraz po jednym z OSP Orchowo i Słowikowo.  Strażacy wygasili ogień w piecu, zamknęli dopływ powietrza do pieca i ugasili pożar. Sprawdzili również urządzeniem pomiarowym czy istnieje zagrożenie występowania tlenku węgla w pomieszczeniach – okazało się jednak, że takiego zagrożenia nie ma. Drugi pożar wybuchł o godz. 21.04 w Strzałkowie również w budynku jednorodzinnym. Strażacy, którzy dotarli na miejsce, podjęli czynności zmierzające do ugaszenia pożaru, który udało się dość szybko ugasić. Na miejscu pracowały dwa zastępu z JRG Słupca oraz dwa z OSP Strzałkowo i Gółkowo.Na szczęście w obu pożarach nikt nie ucierpiał.

Opracował: st.sekc. Marcin Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/dwa-pozary-sadzy-w-kominie">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.1
°C
91
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
30
%
Nadchodzące wydarzenia: