Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

Czerwcowe sukcesy judoków konińskiego Górnika

piątek Czerwiec 21, 2019

W Lipnie koło Leszna odbył się jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików . Poza zawodnikami z Polski wystąpili również młodzi zawodnicy z Niemiec , Szwecji i Belgii .

Górnika reprezentowało 9 zawodników w różnych kat. wiekowych i wagowych. Zwycięzcami zostali Antek Figaszewski oraz Kornel Wybrański . Na drugim miejscu podium stanęli Szymon Rabuliński i Kacper Fabiszak . Brązowe medale wywalczyli Józef Sobczak , Mateusz Galiński , Filip Dołowiec , Cyprian Grube a wśród dziewcząt Paulina Kasprzak. Kolejny turniej z udziałem konińskich zawodników odbył się w Brudzewie . Kasztelania Judo Cup zgromadził 133 zawodników z 5 klubów . 10 judoków Górnika wróciło z niego z kompletem medali . Złote medale  zdobyli : Józef Sobczak , Wiktoria Nowaczyk , Pola Pigulska , Cyprian Grube , Mateusz Galiński  oraz Antoni Figaszewski. Srebro  po czterech zaciętych walkach powędrowało do Hanki Dziopy. Brązowe medale zdobyli : Alicja Dołowiec , Mikołaj Konopczyński i Paulina Kasprzak