infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

38. Festiwal

środa Styczeń 23, 2019

„Zakazany owoc", „Mrówka... skuwka...", „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości", „Wielka dama tańczy sama" to różne historie opowiedziane w piosenkach.

Kto ma ochotę je usłyszeć oraz wiele innych równie interesujących, może wybrać się na Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Start o 13.00. Na scenie zaprezentuje się duet i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad sto osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat. By wspomóc młodych artystów wiedzą z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenek, jeszcze przed Festiwalem przewidziano warsztaty wokalne z profesjonalnymi trenerkami.Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu, zdecydują Jurorzy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, osobowość i ekspresję sceniczną. Prezentacjom przyjrzą się: piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Laureat festiwalu zostanie zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury i weźmie udział w eliminacjach do finału.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/38-festiwal">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
4.5
°C
88
%
8
km/h
0.0
mm
0
cm
93
%
Nadchodzące wydarzenia: