infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

38. Festiwal

środa Styczeń 23, 2019

„Zakazany owoc", „Mrówka... skuwka...", „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości", „Wielka dama tańczy sama" to różne historie opowiedziane w piosenkach.

Kto ma ochotę je usłyszeć oraz wiele innych równie interesujących, może wybrać się na Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Start o 13.00. Na scenie zaprezentuje się duet i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad sto osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat. By wspomóc młodych artystów wiedzą z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenek, jeszcze przed Festiwalem przewidziano warsztaty wokalne z profesjonalnymi trenerkami.Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu, zdecydują Jurorzy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, osobowość i ekspresję sceniczną. Prezentacjom przyjrzą się: piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Laureat festiwalu zostanie zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury i weźmie udział w eliminacjach do finału.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/38-festiwal">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.1
°C
91
%
11
km/h
0.0
mm
0
cm
30
%
Nadchodzące wydarzenia: