infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

36-latek z kilkoma zarzutami

wtorek Maj 28, 2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mieszkańca Konina, który kilkakrotnie pchnął nożem 31-letniego mężczyznę, także mieszkańca Konina.

Okazało się jednak, że uszkodzenie ciała, to niejedyna rzecz, jaką ma na sumieniu zatrzymany mężczyzna. Do sprzeczki pomiędzy mężczyznami doszło we wtorek 21 maja w Koninie na ul. Gwoździarskiej. Nie do końca jasne są jej powody, ale skutki są już dobrze znane. 36-latek kilkakrotnie ugodził nożem 31-latka, który z ranami trafił do konińskiego szpitala. Lekarz określili, że zadane rany naruszyły czynności narządów jego ciała na czas powyżej 7 dni. Kryminalni z konińskiej komendy następnego dnia pojawili się w domu sprawcy uszkodzenia ciała w celu dokonania przeszukania. Okazało się, że oprócz poszukiwanych przedmiotów, które mogłyby mieć związek z ugodzeniem nożem 31-latka, policjanci znaleźli niemałą ilość narkotyków – ponad 32 gramy amfetaminy, 11 krzaków konopi indyjskich oraz blisko 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W piątek 24 maja 36-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i posiadania znacznej ilości narkotyków. Posiadanie tej ilości papierosów bez akcyzy jest wykroczeniem skarbowym i zostało wyłączone do odrębnego postępowania. Za uszkodzenie ciała kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 10 lat. Prokurator zastosował wobec 36-latka sankcje w postaci dozoru policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju.

Marcin Jankowski

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/36-latek-z-kilkoma-zarzutami">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
0.6
°C
89
%
19
km/h
0.0
mm
0
cm
100
%
Nadchodzące wydarzenia: