infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

ŻYCZENIA

Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy Wam nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni. Tego życzy redakcja infoKONIN.pl

19. Akcja Serce

czwartek Sierpień 22, 2019

Dziewiętnasty raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wspólnie z cywilnym personelem medycznym wykonała lot w ramach „Akcji Serce”.

Zadanie zrealizowali lotnicy z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Zadanie lotnicze realizowane przez załogę powidzkiej bazy rozpoczęło się o godzinie 05:53. Samolot M-28 Bryza odbył lot po trasie Powidz - Warszawa – Katowice - Powidz. Powidzka załoga przetransportowała zespół transplantacyjny wraz ze specjalistycznym wyposażeniem niezbędnym do wykonania przeszczepienia. Akcja rozpoczęła się kilka godzin wcześniej, kiedy po potwierdzeniu możliwości wykonania lotu, lekarze i wojskowe służby dyżurne rozpoczęły proces planowania i przygotowania operacji, która zawierała m.in. ustalenia dotyczące godziny, trasy czy pogody. Zadanie zakończyło się wczoraj o godzinie 11:11, kiedy po blisko 4 godzinach w powietrzu załoga szczęśliwie powróciła na macierzyste lotnisko. Akcja Serce była drugą w tym roku akcją wykonaną przez lotników z Powidza. Do tej pory 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego zrealizowało dziewiętnaście tych szczególnych lotów,  z czego siedemnaście realizowały załogi z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego a dwie lotnicy z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Loty wykonywane w ramach „Akcji Serce” to szczególny typ lotów, dzięki którym możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. Na potrzeby „Akcji Serce” w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/19-akcja-serce">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
1.7
°C
88
%
18
km/h
0.0
mm
0
cm
30
%
Nadchodzące wydarzenia: