infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

17. Turniej Muzyczny

środa Luty 13, 2019

17. edycja Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kole.

Przewodniczący składu jurorskiego prof. Antoni Wierzbiński z Akademii Muzycznej w Łodzi podkreślił dobry poziom wykonawczy uczestników. Przesłuchano 40 osób w kategorii instrumentów dętych oraz 5 zespołów kameralnych. Do Koła przyjechały reprezentacje szkół muzycznych I stopnia z wielu zakątków naszego województwa, m.in. z Poznania, Tarnowa Podgórnego, Słupcy, Nowego Tomyśla, Konina czy Kościana.

W kategorii instrumentów dętych drewnianych wyróżnienia przyznano:

Otylii Polewskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kole, Oldze Łusiewicz z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy, Mai Surmie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. III Nagrodę ex aequo przyznano: Michalinie Walczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kole i Karolinie Młynarczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Odolanowie, Aleksandrowi Nowakowi z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

II Nagrodę ex aequo zdobyły:

Marta Rosińska z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, Estera Gembala z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie.

I Nagrodę przyznano Weronice Szturmie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

W kategorii instrumentów dętych blaszanych: Wyróżnienia otrzymali: Aleksander Dyc z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, Małgorzata Prentka z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu, Maria Kozicz z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

III Nagrodę ex aequo przyznano: Magdalenie Kołodziejczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kole Grzegorzowi Mrukowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  w Kole.

II Nagrodę - Agacie Mizerze z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym Dawidowi Ratajczakowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  w Nowym Tomyśl.

I Nagrodę - Damianowi Kołodziejczakowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie

W kategorii zespołów kameralnych: Wyróżnienie przyznano Kwartetowi dętemu blaszanemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

III Nagrodę - Zespołowi kameralnemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kole.

II Nagrodę - Triu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kościanie

I Nagrodę - Triu klarnetowemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/17-turniej-muzyczny">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
16.1
°C
68
%
11
km/h
0.0
mm
100
%