infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Polecane:

Zobacz film na naszym Facebooku z briefingu i przedstawienie wice prezydentów

167. rocznica przeniesienia Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej z lasu grąblińskiego do Lichenia

poniedziałek Wrzesień 30, 2019

W 167. rocznicę przeniesienia Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej z lasu grąblińskiego do Lichenia wierni modlili się w licheńskiej bazylice podczas niedzielnej sumy, którą koncelebrował ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium.

W homilii ksiądz kustosz skupił się na licheńskiej rocznicy mówiąc, iż wydarzenia z września 1852 roku legły u podstaw powstania licheńskiego sanktuarium. Znak objawień z 1850 roku, których świadkiem był pasterz Mikołaj Siakatka, znalazł odpowiedź w roku 1852. Dopiero wtedy wieść o objawieniach Matki Bożej dotarła do ludzi mieszkających na tych terenach i została przyjęta. To wówczas na tych ziemiach pojawił się bolesny znak epidemii, która sprawiła, że z ziemi wielkopolskiej odeszły setki osób. W tych okolicznościach ludzie przypomnieli sobie o grąblińskim lesie i Matce Bożej - mówił.  Homileta wyjaśnił, że po tych wydarzeniach władze kościelne podjęły decyzję, aby zabrać Cudowny Obraz z grąblińskiego lasu i przenieść do kościoła parafialnego. Po zakończonej Eucharystii kapłani, asysta liturgiczna oraz wierni udali się w uroczystej procesji maryjnej, podążając alejkami licheńskiego sanktuarium za kopią Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://infokonin.pl/167-rocznica-przeniesienia-cudownego-obrazu-matki-bozej-lichenskiej-z-lasu-grablinskiego-do-lichenia">
Twitter

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INNE WIADOMOŚCI

Konin
3.9
°C
92
%
12
km/h
0.0
mm
0
cm
87
%
Nadchodzące wydarzenia: